Aktualności

Tabliczki do znaków drogowych T-23

Pod znakami drogowymi można umieszczać dodatkowe tabliczki, które mają uzupełnić informacje na nich się znajdujące. Jednym z typów takich tabliczek są tabliczki do znaków drogowych T-23, które informują o tym, jakiego pojazdu dotyczy dany znak drogowy.

W praktyce można spotkać się z kilkoma odmianami tego typu tabliczek. Pierwszą z nich jest tabliczka T-23a, która wskazuje motocykle. Następna z kolei to tabliczka do znaków drogowych T-23b. Jej zadaniem jest wskazywanie na to, że określony znak główny dotyczy jedynie takich pojazdów jak: pojazdy specjalne, samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe oraz pojazdy używane do celów specjalnych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony. Tabliczka T-23c wskazuje na pojazdy wolnobieżne oraz ciągniki rolnicze, tabliczka T-23d zaś na pojazdy silnikowe z przyczepą (z wyłączeniem pojazdów z naczepą lub przyczepą jednoosiową). Tabliczka T-23e ma wskazywać na pojazdy z przyczepą kempingową, T-23f na autobusy, zaś ostatnia z nich T-23g wskazuje na trolejbusy.

Witaj na moim portalu! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących motoryzacji i techniki. Na co dzień pracuję jako mechanik, w swojej pracy napotykam się na wiele usterek w wielu różnych marakach samochodowych. Zapraszam do czytania wpisów o tej tematyce.

Dodaj komentarz